Festival zborova Musica Sacra 2023.

Međunarodni festival zborova održavao se od 13. do 15. listopada 2023. godine u Vrsaru u Crkvi sv. Marije od mora

Međunarodni festival zborova Musica Sacra održavao se od 13. do 15. listopada 2023. godine u Vrsaru u Crkvi sv. Marije od mora. Na festivalu su sudjelovali zborovi Umjetničke škole Poreč pod vodstvom učiteljice Marijane Gulić i Antonelle Šimonović, te korepetitorica Daniele Zgrablić i Karle Šain.

Uz naše zborove Umjetničke škole Poreč sudjelovali su zborovi iz Mađarske, Slovačke, Austrije i Hrvatske

Učenici su u Vrsaru nastupili sa sljedećim programom:

• Zbor Umjetničke škole Poreč, dirigentica učiteljica Antonella Šimonović: Adoramus te, Victor C. Johnson, korepetitor Daniela Zgrablić
  • Zbor Umjetničke škole Poreč, dirigentica učiteljica Marijana Gulić: Ružo moja crvena, D. Šimek, R.Gross (obr.M.Gulić), korepetitor Daniela Zgrablić

Posebno su se za ovu prigodu pripremili i učenici gitarističkog orkestra Umjetničke škole Poreč, te uz zbor odsvirali pjesmu Ružo moja crvena. Učenike gitarističkog orkestra je uvježbao i pripremio učitelj Hrvoje Hleb.

Uz oduševljeni pljesak svih prisutnih u lijepom ambijentu crkve sv. Marije od mora, učenici su imali priliku nastupiti i pokazati svoj napredak.

Učenici su u Rovinju nastupili sa sljedećim programom:

• Zbor Umjetničke škole Poreč, dirigentica učiteljica Antonella Šimonović: Adoramus te, Victor C. Johnson, korepetitor Karla Šain
  • Zbor Umjetničke škole Poreč, dirigentica učiteljica Marijana Gulić: Go Down Moses, Maurizio Spaccazocchi, korepetitor Karla Šain

I na kraju, želimo se zahvaliti organizatorici festivala, gospođi Ines Kovačić Drndić, na srdačnom pozivu i izvrsnoj organizaciji. Vraćamo se iz Rovinja ispunjeni dojmovima, sjećanjima i osjećajem ponosa što smo bili dio ovako iznimnog festivala. Raduje nas što su mladi pjevači imali priliku biti dio ove veličanstvene zborske kulture i uživati u izvedbama drugih zborova.

Posebno smo ponosni na zbor Umjetničke škole Poreč, koji aktivno nastupa već četvrti put od početka školske godine te na učiteljice Marijanu Gulić, Antonellu Šimonović, Danielu Zgrablić i Karlu Šain.

Bravo, čestitamo svim učenicima i želimo vam još puno lijepih koncerata, programa i gostovanja!

Želimo puno radosti i veselja u zajedničkom pjevanju i druženju!