Škola suvremenog plesa

Tijekom školske godine učenici se osnažuju u javnom nastupu kroz plesne programe koje predstavljamo u školi, kazalištu, lapidariju, ali i kroz sudjelovanje na različitim plesnim festivalima diljem Hrvatske. 

Osnovna škola suvremenog plesa traje 4 godine. Polaznici nastavu pohađaju u poslijepodnevnoj smjeni (nakon općeobrazovne osnovne škole) tijekom petodnevnog radnog tjedna.

Cilj obrazovanja u osnovnoj školi suvremenog plesa jest:

  • stjecanje osnovnih znanja i vještina za daljnje profesionalno školovanje, 
  • otkrivanje i razvijanje plesne darovitosti u skladu s psihofizičkim predispozicijama učenika, 
  • poticanje stvaralaštva u izražavanju pokretom, 
  • približavanje plesne umjetnosti što većem broju djece kroz doživljaj izražavanja pokretom, 
  • odgajanje plesno obrazovane publike, 
  • razvijanje navika za posjećivanje umjetničkih plesnih priredaba.

Osnovno načelo na kojem se temelji cjelokupno obrazovanje jest stvaralaštvo učenika. U školi suvremenog plesa ne uče se gotovi obrasci pokreta, nego se tijekom nastavnog procesa neprestano istražuju nove mogućnosti kretanja i novi oblici pokreta. Na taj se način obogaćuje plesni rječnik i izražajne sposobnosti učenika. Poticanjem stvaralaštva kroz improvizaciju u pokretu i plesu, odnosno uporabom stečenog znanja uvijek na nov svakom pojedincu svojstven način, suvremeni plesni odgoj obogaćuje učenikovu osobnost i razvija njegov umjetnički senzibilitet.

Predmeti

Nastavni sat traje 45 minuta. Nastava svih predmeta izvodi se kao skupna nastava u razrednim odjelima, osim individualne nastave klavira. 

Osnovnu školu suvremenog plesa u pravilu upisuju dječaci i djevojčice od 9 do 11 godina, nakon završenog 4. razreda osnovne škole. Plesnu školu pohađaju učenici koji jako vole pokret, glazbu i ritam te kroz ples razvijaju svoje osobne, tjelesne, glazbene i društvene sposobnosti. 

Svaki učenik je važan te napreduje svojim tempom. Nastava je prilagođena sposobnostima i mogućnostima svakog učenika. 

Riječima naših učenika…

Pratite nas na društvenim mrežama