Videogalerija

Ideja i koreografija: Andreja Široki
Izvođačica: Nika Hočevar
Glazba: Haris Brković

Kako nam ples pomaže u razvoju?

Ples nam obogaćuje život, i donosi mnoge dobrobiti, a posebno djeci u razvoju. Pridružite nam se i zajedno s nama otkrivajte brojne pozitivne strane suvremenog plesa. U 1. razred osnovne škole suvremenog plesa upisujemo učenike od navršenih 9 godina.

Međunarodni dan plesa

29. travnja 2020.

Nastup učenica na daCi Festivalu malih plesnih formi 2020. – “Pariz-Moskva”

Koreografiju pod nazivom Pariz – Moskva osmislila je učiteljica Andreja Široki.
Nastupaju učenice: Helena Trifunac, Petra Popović, Gaja Faflja, Lana Marić i Julia Milokanović – 4. razred osnovne škole suvremenog plesa

Suvremeni ples i kreativnost

U ovom videu želimo vam prikazati kreativnost naših učenika osnovne škole suvremenog plesa i vjerujemo da će vas inspirirati svojom zaljubljenošću u ples!

3. razred osnovne škole suvremenog plesa

Učenice Nika, Ariana, Tena i Emili uspješno su završile 3. razred osnovne škole suvremenog plesa u Umjetničkoj školi Poreč i u ovom videu reći će vam zašto vole ples i koji predmeti u školi su im najdraži! 🙂

Mala plesna minijatura učenice Nike Hočevar

“Volim improvizirati jer tada mogu svoju maštu prenijeti na pokrete.” – Nika Hočevar, učenica 4. razreda osnovne škole suvremenog plesa

2. razred osnovne škole suvremenog plesa

Zašto volim ples?

Učenice 4. razreda osnovne škole suvremenog plesa

Trailer – Alisa u zemlji čudesa

Ova plesno-dramska predstava, inspirirana poznatom pričom Lewisa Carolla, nastala je u produkciji Umjetničke škole Poreč, a premijerno je izvedena 2. travnja 2017. Režiju i koreografiju potpisuje profesorica Andreja Široki. Radnja prati poznatu priču i doživljaje djevojčice Alise, koja padom niz zečju rupu ulazi u magični svijet gdje susreće čudnovate likove koji je zabavljaju ili pak zbunjuju svojom neobičnošću.

Trailer – Ježeva kućica

Međunarodna poruka povodom Dana plesa 2021.

29. travnja obilježavamo Svjetski dan plesa. Svake godine povodom ovog dana čitaju se međunarodne i nacionalne poruke ljudi neraskidivo vezanih uz ples.
Međunarodnu poruku za Dan plesa napisao je Friedemann Vogel, višestruko nagrađivani njemački plesač.

Hrvatska poruka povodom Dana plesa 2021.

Prenosimo vam poruku povodom Dana plesa, koju je napisala Maša Kolar, hrvatska plesačica, plesna pedagoginja i koreografkinja. Poruku smo uobličili u video u kojem možete vidjeti isječke plesnih koreografija naših učenika – bivših i sadašnjih.

Koncert i plesni program povodom Dana grada Poreča – Parenzo

Plesni video  “Šumske vile”

Predstavljamo vam plesnu koreografiju pod nazivom “Šumske vile”. Nastupaju učenice 4. razreda OŠ suvremenog plesa – Ariana Zović, Tena Bošnjak, Nika Hočevar i Emili Škaro.
Koreografija: Andreja Široki

O odjelu suvremenog plesa

Odjel suvremenog plesa u Umjetničkoj školi Poreč

Nastup učenice Nike Hočevar na daCi Festivalu malih plesnih formi 2021.

Predstavljamo nastup Nike Hočevar na daCi Festivalu malih plesnih formi u Zagrebu. Nika pohađa 4. razred suvremenog plesa i koreografiju je osmislila zajedno s učiteljicom Andrejom Široki.

O odjelu suvremenog plesa

Dragi roditelji, dragi budući učenici,
plesnu školu u pravilu upisuju učenici nakon završenog 3. ili 4. razreda osnovne škole.
Očekujemo Vaše prijave!