Međunarodni Festival zborova Musica Sacra u Vrsaru

Zbor Umjetničke škole Poreč pod vodstvom učiteljice Marijane Gulić nastupio je u crkvi sv. Martina u Vrsaru

Međunarodni festival zborova Musica Sacra održavao se od 14. do 16. listopada 2022. godine u Vrsaru u Crkvi sv. Martina. Na festivalu je sudjelovao i zbor Umjetničke škole Poreč pod vodstvom učiteljice Marijane Gulić i korepetitorice Karle Šain te duo na glasoviru i violončelu – učenici Denis Brković i Rita Gulić. Uz njih je nastupio i The Trinity Church zbor iz Esbjerga, Danske, koji se sastoji od mladih muških pjevača te Dječji zbor OŠ V. Nazor iz Rovinja.

Učenici su nastupili sa sljedećim programom:

DUO Denis Brković – violončelo, Rita Gulić – klavir

• Yiruma:  River flows in you, arr. Ken Lila Ashanti

Zbor Umjetničke škole Poreč, dirigentica učiteljica Marijana Gulić

• Tullio Visioli: Filastrocca dell’altro ieri – korepetitorica: Karla Šain
  • Neno Belan & Fiumens: Rijeke snova – krepetitorica: Karla Šain
  • Per crucem: Taize – pratnja: Denis Brković, violončelo; Ava Asia Kanceljak, flauta; Chiara Petretti, flauta

Uz oduševljeni pljesak svih prisutnih u lijepom ambijentu crkve sv. Martina, učenici su imali priliku nastupiti i pokazati svoj napredak. Od srca zahvaljujemo organizatorima na pozivu i veselimo se svakom nastupu i gostovanju s našim raspjevanim učenicima. Posebno smo ponosni na zbor Umjetničke škole Poreč, koji aktivno nastupa već drugi put od početka školske godine te na učiteljice Marijanu Gulić i Karlu Šain. Bravo, čestitamo svim učenicima i želimo vam još puno lijepih koncerata, programa i gostovanja!