Učenici Umjetničke škole nastupili na 6. Klavirskom maratonu u Labinu

U subotu 3. lipnja održao se Klavirski maraton u Parku skulptura Dubrova u Labinu

U subotu 3. lipnja 2023. godine održao se 6. po redu Klavirski maraton u Parku skulptura Dubrova u Labinu u organizaciji Umjetničke škole Matka Brajše Rašana. Učenici Umjetničke škole Poreč, Matične škole i Područnog odjela u Vrsaru uspješno su nastupili u jedinstvenom ambijentu svirajući na klaviru svoje omiljene skladbe. U pratnji učenika sudjelovale su učiteljice klavira Aleksandra Orbanić i Antonella Šimonović.

Učenici koji su nastupali te učitelji koji su ih pripremili su slijedeći: Nika Maras, 3.r.,  Nataly Ristić Vuk, 3.r., Filip Milohanić, 3.r.,  Dora Cvitković, 5.r., Ana Ćosić, 6.r., Petra Pilat, 6.r. (Daniela Zgrablić),  Zita Plovanić, 3.r. (Ivana Katunar), Zoja Šegon, 3.r. (Matija Poropat), Lorena Jakobović, 3.r., Ema Bernobić, 3.r., Karla Bernobić, 5.r., Rea Geržinić, 4.r., Nika Jerković, 4.r., Tia Tokić, 4.r., Anton Julijan Vidoš, 5.r., Jana Šimunović, 5.r., Tisa Faflja, 5.r. (Antonella Šimonović), Nataša Mrvoš, 6.r. (Aleksandra Orbanić), Goran Mates 3.r. (Karla Šain), Sofia Ezgeta, 1.r. i Virna Vozila, 1.r. (Jenny Brković).

Klavirski maraton započeo je ujutro u 9:30 sati, a završio iza 21:00 sati. Najisčekivaniji nastup je svakako bio onaj hrvatske pijanistice Ide Gamulin koja je 45-minutnim izvođenjem skladbi skladatelja Chopina, Pejačević, Papandopula i Scarlattija zainteresirala šaroliku publiku, od najmlađe djece i beba, preko učenika i studenata, pa sve do učitelja, roditelja i nonića.

Klavirski maraton u Labinu i ove je godine opravdao očekivanja naših učenika klavira koji su uz zvukove klavira uživali u parku te lagodno razgovarali i družili se uz hranu i pića organizatora koncerta.

Čestitke i pohvale svim učenicima klavira i zahvale Umjetničkoj školi Matka Brajše Rašana na pozivu i dugogodišnjoj suradnji.