15. Dani klavira

Poštovani, Umjetnička škola Poreč i ove godine organizira 15. Dane klavira.

Dani klavira održat će se od 24. do 29. ožujka 2023. godine u Umjetničkoj školi Poreč.

Klavirski se odjel kroz ovu već tradicionalnu manifestaciju svake godine predstavlja kroz više koncerata učenika Umjetničke škole u Poreču i Vrsaru te organizira seminare, radionice, predavanja i koncerte renomiranih pijanista i glazbenih pedagoga.

U sklopu Dana klavira dragocjeni su nam susreti s kolegama, učenicima i mladim pijanistima iz drugih glazbenih škola te razmjena iskustva i metoda rada. Posebno nas veseli koncert učenika prijateljskih škola Istarske i Primorsko-goranske županije na kojem će nastupati ponajbolji mladi pijanisti.

Počašćeni smo što ćemo ove godine imati priliku sudjelovati u predavanjima  i radionicama profesorice mentorice Judite Plazonić iz Rijeke, na teme:

• Problematika nastave klavira u osnovnoj glazbenoj školi u današnje vrijeme i
  • Kako ubaciti NTC sustav učenja i neuroznanstvene spoznaje na sat klavira.

Organizatori Dana klavira su pročelnica Ivana Katunar i učitelji klavirskog odjela: Suzana Ursić, Jerko Crljenko, Aleksandra Orbanić, Karla Šain, Daniela Zgrablić, Antonella Šimonović, Jenny Brković, Matija Poropat i Vilijana Šugar.

Svim prijateljima glazbe, našim dragim posjetiteljima i gostima želimo srdačnu dobrodošlicu.

Program 15. Dana klavira Umjetničke škole Poreč:

• Petak, 24.3.2023.  – Koncert učenika glazbenih škola Istarske i Primorsko-goranske županije u 18,00 sati – Koncertna dvorana, Kandlerova 2, Poreč-Parenzo
  • Ponedjeljak, 27.3.2021. – Predavanje i radionica NTC sustav učenja Judite Plazonić, prof.mentor, od 12,00 sati – Koncertna dvorana A1, Kandlerova 2, Poreč-Parenzo
  • Utorak, 28.3.2023. – Koncerti učenika matične škole i područnog odjela Vrsar u 18,00 i 19,00 sati – Koncertna dvorana, Kandlerova 2, Poreč-Parenzo
  • Srijeda, 29.03.2023. – Koncert učitelja Umjetničke škole Poreč  “88 na 88” Piano & Friends u 18,00 sati

Za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju.