Prijateljski koncert i plesni program

Umjetnička škola Poreč i "Jan Hanuš Basic School of Arts, Prague 6" nastupaju u Kazališnoj dvorani POUP-a

Umjetnička škola Poreč organizira

• Prijateljski koncert i plesni program Umjetničke škole Poreč i “Jan Hanuš Basic School of Arts, Prague 6”

u utorak, 10. listopada 2023. godine u 19,00 sati u Kazališnoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta Poreč, Narodni trg 1, Poreč-Parenzo.

ULAZ SLOBODAN.

Grad Poreč je pobratim gradske četvrti Praga 6 te se ovim koncertom i plesnim programom potiče i promovira njihovo prijateljstvo nakon što je u svibnju ove godine višestruko nagrađivani harmonikaški orkestar Umjetničke škole Poreč, dobitnik Oskara znanja, gostovao i održao  koncerte u Pragu.

Očekuje Vas zanimljiv i bogat program učenika prijateljskih škola. Uživat ćemo u zajedničkom muziranju komornih sastava, zbora i plesača. Umjetničku školu Poreč predstavit će učenici odjela suvremenog plesa sa zanimljivim koreografijama i kostimima koje su sami izradili, kvartet harmonika, višestruki pobjednik državnih i međunarodnih natjecanja i zbor škole koji je osvojio I. nagradu na međunarodnom natjecanju u Italiji sa vrlo zanimljivim programom i aranžmanom uz komorni sastav gitara Umjetničke škole Poreč.

Program dobrodošlice Umjetničke škole Poreč:

Zbor Umjetničke škole Poreč izvest će dvije skladbe, Go Down Moses, tradicionalna arr.  Maurizio Spaccazocchi, uz klavirsku pratnju Karle Šain, i  Ružo moja crvena D. Šimek, R.Gross (obr.M.Gulić), uz komorni sastav gitara, dirigentice Marijana Gulić i Antonella Šimonović.

Harmonikaški kvartet svirat će Arr.G Hummel/Romina Legović: Happy Junior’s Trip to Balkan, 1.Entlang der Donau i J.Derbenko: Accordionists sviraju Jazz, učiteljica Romina Legović.

Plesni odjel predstavit će se sa tri koreografije, Plesna etida “Scenolovci”, Koreografija TRIO, koje je pripremila učiteljica Andreja Široki i Baletna etida “Cvjetna livada”, koju je pripremila Olga Čehić.

Naši prijatelji iz Praga predstavit će se komornim sastavom flauta “Musici Gaudentes”, učiteljica i dirigentica Veronika Pudláková, klavirska pratnja Stanislava Bradová sa poznatim skladbama: Jev Arechecha, F.Churchill  Some Day My Prince Will Come, N. Rota   Love Theme Romeo a Julliette, G. Gershwin Fascinating Rhythm, H.Mancini Moon River, L.Bernstein Amerika, G.Bizet Intermezzo, H.Warren Chattanooga-Choo-Choo, Z.de Abreau Tico-Tico

Posebna zahvala Gradu Poreču-Parenzo, Pučkom otvorenom učilištu Poreč i “Jan Hanuš Basic School of Arts, Prague 6”.