Učenici UŠP osvojili 10 vrijednih nagrada u Erbezzu

Učenici harmonike na 30. Festa internazionale della fisarmonica postigli izvanredne rezultate

Učenici i učenice Umjetničke škole Poreč na netom održanom međunarodnom natjecanju „30. Festa internazionale della fisarmonica„ u Erbezzu (Italija) postigli su izvanredne rezultate. Na ovogodišnjem natjecanju natjecali su se harmonikaši, predstavnici iz Italije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Ukrajine.

Nakon nekoliko godina pauze, prouzročene epidemijom Covida, porečki harmonikaši su se vratili na natjecanje u svom stilu osvojivši ukupno 10 pehara te 4 prvih, 4 drugih i 2 treće nagrade.

Mladi harmonikaši su se natjecali u solističkim kategorijama podijeljenim po godištima te u kategoriji komorne glazbe i orkestra bez ograničenja godina. Umjetničku školu predstavljalo je osam solista, Kvintet harmonika te Harmonikaški orkestar, a svojim su sjajnim nastupima osvojili slijedeće vrijedne nagrade:

• u najmlađoj A kategoriji, učenik prvog razreda Matteo Ukota kojeg je pripremila učiteljica savjetnica Vilijana Šugar i učenik Gabriel Žiković, učenik drugog razreda kojeg je pripremala učiteljica savjetnica Ana Šterpin Zagoranski su osvojili prvu nagradu, djelivši drugo mjesto i pehar sa 96/100 bodova,
  • David Pršurić, učenik četvrtog razreda kojeg je pripremao učitelj savjetnik Paolo Peruško u B kategoriji osvojio je drugu nagradu i pehar sa 95/100 bodova,
  • Lucia Janko, učenica četvrtog razreda koju je pripremala učiteljica savjetnica Ana Šterpin Zagoranski, u B kategoriji osvojila je drugu nagradu i pehar sa 94/100 bodova,
  • Adrian Deković, učenik petog razreda, kojeg je pripremala učiteljica Tamara Ignjatović , u C kategoriji osvojio je treću nagradu, treće mjesto i pehar s osvojenih 90/100 bodova,
  • Diego Damijan, učenik šestog razreda, kojeg je pripremao učitelj savjetnik Paolo Peruško, u C kategoriji osvojio je treću nagradu i pehar s osvojenih 88/100 bodova,
  • Leo Jurković učenik šestog razreda kojeg je pripremila učiteljica savjetnica Vilijana Šugar , u D kategoriji osvojio je drugu nagradu, drugo mjesto i pehar s osvojenih 93/100 bodova,
  • Leona Janko, učenica šestog razreda koju je pripremila učiteljica savjetnica Ana Šterpin Zagoranski, u D kategoriji osvojila je drugu nagradu, treće mjesto i pehar s osvojenih 92/100 bodova,
  • Kvintet harmonika u sastavu David Pršurić, Leona Janko, Erik Petrović, Lucia Janko i Arian Matić u kategoriji I bez ograničenja godina osvojio je prvu nagradu, prvo mjesto i pehar s osvojenih 99/100 bodova. Kvintet je pripremila učiteljica savjetnica Ana Šterpin Zagoranski.
  • Harmonikaški orkestar je u kategoriji orkestra H bez ograničenja godina, pod ravnanjem učiteljice mentorice Anamarije Lovrečić a u sastavu: Ellen Leporiz, Leo Jurković, Impreza Legović, Armin Mešić, Eva Korlević, Martina Bošnjak, Diego Damijan, Ivano Ivetić, Adrian Deković, Laura Velenik i Valentina Velenik osvojio prvu nagradu i prvo mjesto te pehar s osvojenih 96/100 bodova.

Kvintet harmonika i Harmonikaški orkestar kao pobjednici svoje kategorije nastupali su na Gala koncertu gdje su im i uručene vrijedne nagrade.

Zadivljujući rezultati i kontinuitet kvalitete harmonikaškog odjela zaslužuje sve pohvale. Posebna je pohvala svim učenicima harmonike što iako je nastava odavno završila naši harmonikaši i dalje sviraju s velikim veseljem te se još i natječu i vraćaju se kući s vrijednim nagradama. Nama je najveća nagrada i jedan od najvažnijih ciljeva da su naša djeca sretna i nasmijana, da vole glazbu, da su marljivi i da napreduju te da se lijepo druže i stvaraju velika prijateljstva. Prekrasno je da vole harmoniku i glazbu i da uvijek s veseljem sviraju i nastupaju. Ovakvi uspjesi naše djece mogući su jedino uz najveću podršku i suradnju dragih roditelja koju mi uvijek imamo.

Svih harmonikašima i dragim roditeljima želim od srca još puno, puno radosti i veselih trenutaka uz glazbu i harmoniku.

Bravo i želim svima još puno uspjeha u daljnjem radu i napretku!