Zanimljivosti na Danima klavira

Dane klavira započeli smo u petak, 24. ožujka Zajedničkim koncertom

Dane klavira započeli smo u petak, 24. ožujka Zajedničkim koncertom učenika Istarske i Primorsko-goranske županije i zajedničkim druženjem.

Bilo nam je zadovoljstvo ugostiti drage prijatelje i učenike iz gostujućih škola i ovim putem želimo čestitati od srca svim učenicima na uspješnim nastupima! Zbilja smo uživali u glazbi i zajedništvu!

Koncert 24. ožujka 2023 godine:

U sklopu Dana klavira, učitelji klavirskog odjela organizirali su predavanje i radionicu s učenicima i predavačicom Juditom Plazonic, prof. mentoricom, na teme:

• Problematika nastave klavira u današnje vrijeme i
  • Kako ubaciti NTC sustav učenja i neuroznanstvene spoznaje u nastavu klavira.

Judita Plazonić je profesorica u Glazbenoj školi Ivana Matetića Ronjgova Rijeka te je NTC stručni suradnik. Dan proveden sa prof. Juditom je bio zanimljiv, zabavan, drugacčiji i inspirativan. Učitelji su zajedno sa učenicima prošli kroz vježbe disanja i važnost tjelovježbe za velike i male. Učenici su kroz igru dobili nove ideje i zadatke, crtali i sudjelovali sa osmjehom na licima.

15. Dani klavira: