Koncerti i priredbe povodom Valentinova

Koncert učenika u glazbenoj školi i gostovanje u OŠ Poreč povodom Valentinova

Suradnja OŠ Poreč i Umjetničke škole Poreč na priredbi povodom Valentinova nastavila se u školskoj godini 2022./23. Pedagoginje Snježana Tićak Balaž i Ana Horvatek i knjižničarka Vesna Milanović dogovorile su suradnju putem učitelja te smo organizirali zajedničke učenike da se predstave glazbenim i plesnim točkama na priredbi u utorak, 14. 2. 2023. godine. Prilika je to da učenici u svojoj osnovnoj školi nastupe i pokažu svoj glazbeni ili plesni talent. Uz pedagoginju, priredbu je svojim dolaskom podržala i ravnateljica škole Sanjica Sara Radetić te učiteljice Jenny Brković i Olga Ćehić.

Priredba za 5.  i 6. razrede:

• Nina Dujmović, 4. r. klavira: D. Bobić: Vilin san – učiteljica Jenny Brković
  • Vito Ćosić, 4. r. klavira – J. Sibelius: Smreka op. 75 br. 5 –  učiteljica Ivana Katunar
  • Plesni program učenice 3. razreda plesne škole (Julia, Dora, Tisa, Tipi i Marija): Baletna etida: Poema – pripremila učiteljica Olga Ćehić
  • Tihana Uzelac, 3. r. flauta – G. F. Handel: Menuet, korepeticija: Jenny Brković, pripremila učiteljica Samanta Stell
  • Haris Mešić – W. Newy: Mala suita: 1.st. Predigra, 2.st. Ljuljačka, 3.st. Drznik , učiteljica Ana Šterpin Zagoranski.

Priredba za 7. i 8. razrede:

• Duo gitara: Klara Gulić i Vita Banovac – C. Machado: Sambinha i Chorinho – učitelj Hrvoje Hleb
  • Gianluca Vukoja – gitara – Oliver Dragojević – Moj lipi anđele – učitelj Sanel Jusić
  • Leo Jurković – D. Pejačević: Pjesma bez riječi op. 5, učiteljica: Vilijana Šugar
  • Lorena Simpsich, 6. r. flauta – A.Vivaldi: Sonata br.2-Adagio, uz pratnju klavira: Jenny Brković, pripremila učiteljica Samanta Stell

Nakon priredbe u osnovnoj školi, održali smo i koncert učenika povodom Valentinova u našoj glazbenoj školi. Sudjelovali su učenici klavira, violine, violončela i harmonike, a koncert je otvorila učenica Rita Gulić te uz pozdrav recitirala ljubavnu pjesmu. Želimo svima čestitati na uspješnim nastupima i zahvaliti učiteljima, stručnoj službi i ravnateljici OŠ Poreč na suradnji.

Fotogalerija i program koncerta 14. veljače 2023 godine: