Svjetski dan klavira u našoj školi

Koncertom naših učenika obilježavamo Svjetski dan klavira

Dragi učenici i roditelji,

u utorak, 29. ožujka 2022. godine obilježavamo Svjetski dan klavira.

U školi smo događaje povodom toga dana nazvali “88 na 88”. Da biste saznali otkud tako neobičan naziv, možete pogledati naš online koncert učenika klavira na sljedećoj poveznici: https://youtu.be/3OA3MTkZBf4

Osim toga, u školi smo održali Koncert klavirista u 19,00 sati u koncertnoj dvorani. Prisustvovali su učenici i njihovi roditelji te su učenici povodom svog nastupa dobili veliki pljesak i prigodni poklon.

Kako bi iskazali ljubav prema svom najdražem instrumentu, učenici su pisali, crtali i slikali te smo te radove izložili u školi na panou.

“Život je poput klavira. Bijele tipke su za sretne trenutke, a crne su za tužne. Ali zapamtite, potrebne su sve tipke zajedno kako bi glazba bila potpuna.”

U navedenom citatu oslikava se istina koja se može odnositi i na sviranje instrumenta – nije uvijek lako, ali donosi puno ljepote i dobrobiti.

Svim našim učenicima želimo sretan Međunarodni dan klavira!