Likovni natječaj Lions kluba Poreč

Učenici suvremenog plesa, gitare, flaute i klavira sudjelovali u likovnom natječaju Lions Cluba i osvojili nagrade

6. Likovni natječaj Lions Cluba na temu “Sreća je…” završio je 31. 3. 2021. Želja porečkih Lionsa bila je da ovim natječajem doprinesu unaprjeđenju likovne kulture i kreativnog izražaja mladih, a ponosni smo da su u natječaju sudjelovali i talentirani učenici naše škole.

U natječaju je sudjelovalo ukupno 39 učenika, a iz naše škole sudjelovali su:

1. kategorija:

• Brčić Lana, učenica 8. razreda OŠ Tar- Vabriga, učenica 6. razreda Umjetničke škole Poreč – instrument klavir
  • Brenko Nika, 1. razred GSŠJD Pazin, bivša učenica Umjetničke škole Poreč, suvremeni ples
  • Štefanac Marin, 8. razred OŠ Finida, 6. razred Umjetničke škole Poreč, instrument gitara

2. kategorija:

• Hočevar Nika, 7. razred OŠ Poreč, 4. razred Umjetničke škole Poreč, suvremeni ples
  • Jugovac Naja, 5. razred TOŠ Poreč, 4. razred Umjetničke škole Poreč, instrument gitara
  • Kevrić Gloria, 7. razred OŠ Finida, 4. razred Umjetničke škole Poreč, instrument gitara
  • Kirin Arwen, 5. razred TOŠ Poreč, 2. razred Umjetničke škole Poreč, suvremeni ples
  • Petretti Chiara, 5. razred TOŠ Poreč, 4. razred Umjetničke škole Poreč, instrument flauta
  • Šimunović Fran, 7. razred OŠ Finida, 4. razred Umjetničke škole Poreč, instrument gitara.

Nagrađeni su sljedeći učenici:

• Marin Štefanac – dobitnik 2. nagrade u 1. kategoriji (poklon bon u vrijednosti 750,00 kn),
  • Gloria Kevrić – dobitnica nagrade u 2. kategoriji (poklon bon u vrijednosti 200,00 kn),
  • Nika Hočevar – dobitnica nagrade u 2. kategoriji (poklon bon u vrijednosti 200,00 kn).

Navedeni su učenici koji redovito pohađaju obje škole (općeobrazovnu i glazbenu/plesnu), mnogi redovito osvajaju vrijedne nagrade na glazbenim natjecanjima, nastupaju i osmišljavaju vlastite plesne koreografije i uz sve to, imaju i likovni talent. Sretni smo da su neki učenici kao svoju definiciju sreće upravo odabrali glazbu ili ples kao motiv koji ih pokreće da se osjećaju radosno, veselo i sretno. U školi visoko vrednujemo i njegujemo kreativnost učenika i na ovaj način su nas učenici još jednom učinili ponosnima što s nama dijele svoje talente, prekrasne radove i svoju maštu izražavaju kroz pokret, glazbu, crtež i na taj način uljepšavaju i doprinose kulturnom životu cijele zajednice.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju i nagradama, a crteže nagrađenih možete vidjeti u privitku obavijesti. Bravo i pohvale od srca!